У Києві відкрито інноваційний освітній простір CDTO Campus

У Києві відкрито інноваційний освітній простір CDTO Campus

28 червня відбулося офіційне відкриття простору CDTO Campus. Під час заходу команда Мінцифри та проєкту розповіла партнерам та гостям про перші результати та наступні плани CDTO Campus.

Відтепер студенти CDTO Campus відвідуватимуть офлайн-лекції в сучасному просторі, в якому є все необхідне для продуктивного здобуття нових знань, розвитку партнерських відносин та ефективної комунікації.

«Україна стала однією з перших країн, що ввели посаду CDTO. Зараз в Україні працюють 55 заступників із цифрової трансформації в різних державних структурах, але нам необхідно підготувати ще понад 1500 таких фахівців для реалізації цифрових змін на місцевому рівні. Тому ми створили CDTO Campus — місце, де зростають майбутні лідери цифрової трансформації. Відкриття офлайн-простору дозволить готувати кваліфіковані кадри, які зможуть впроваджувати зміни по всій країні», — підкреслив Михайло Федоров, Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України.

Команда Мінцифри та партнерів презентувала CDTO Campus у листопаді 2023 року. Але проєкт вже має значні результати:

— понад 200 випускників успішно завершили навчання за п’ятьма освітніми програмами:

  • AI HOUSE: Вступ до штучного інтелекту
  • Cisco: Впровадження безпечних цифрових платформ
  • EU4DigitalUA: Захист персональних даних
  • ОБСЄ: Формування та реалізація політики відкритих даних
  • Толокар: Імерсивні дні відкритого дизайну

— на цей момент тривають дві програми:

  • Цифрова трансформація в публічному управлінні
  • UNDP: Лідерська програма для жінок у цифровізації державних послуг

«Цифрова трансформація неможлива без спеціалістів, які активно беруть участь у процесах цифровізації та впроваджують нові цифрові рішення на місцях. Щоб допомогти їм розвиватися, ми створили CDTO Campus, де об’єднали новачків та досвідчених державних службовців для навчання й обміну ідеями. За перші шість місяців ми отримали понад 1100 заявок на участь. Відкриття сучасного простору для CDTO Campus надасть можливість кожному студенту вивчати інноваційні підходи та змінювати підходи до управління в державному секторі», — зазначила Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції.

Під час заходу було презентовано нову довготривалу програму для підтримки та розвитку цифрових лідерів у громадах, які стануть драйверами регіональної цифровізації.

«CDTO Campus стане каталізатором інновацій та співпраці, об’єднуючи експертів з України та всього світу. Це місце сприятиме обміну досвідом та розвитку навичок, допомагаючи Україні досягати нових вершин у цифровій трансформації», — зазначив Даніель Буше, директор офісу GIZ в Україні.

Ще однією новиною стало завершення набору на лідерську програму «Створюємо цифрове майбутнє». Це навчання для досвідчених фахівців у сфері цифровізації, яке допоможе їм вдосконалити професійні та лідерські навички. В межах курсу студенти відвідають інтенсивний курс у Школі публічної політики Маккорта при Джорджтаунському університеті у Вашингтоні, США.

«Для побудови найзручнішої держави у світі — без черг, бюрократії та корупції — Україні потрібні лідери цифрової трансформації. Ми поділяємо амбіцію Мінцифри — підготувати 1500 CDTO для впровадження реформ як на національному, так і на регіональному рівнях. Оскільки в Україні немає університетів, де б системно готували таких спеціалістів, ми разом із міжнародними партнерами підтримали відкриття CDTO Campus і продовжуватимемо працювати над тим, щоб він відповідав своєму призначенню», — зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Більше деталей про подію дізнавайтеся в соцмережах CDTO Campus.

CDTO Campus втілюється Фондом Східна Європа, фінансується Visa Foundation, Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, у співпраці з Digitality GovTech Centre of Excellence, під патронатом Міністерства цифрової трансформації України. Технологічний партнер простору — компанія Cisco. Коворкінг для GovTech-лідерів створено за підтримки Visa.